• 16. 6. 2016

11. ročník České ceny za PR vyhrála „Epka“

Praha, 15. 6. 2016, Asociace public relations agentur slavnostně vyhlásila výsledky 11. ročníku oborové soutěže Česká cena za public relations. Ceny byly uděleny ve všech 22 kategoriích, absolutním vítězem se v konkurenci 113 přihlášených projektů stal projekt „EPP Pomáhej pohybem – sportuji pro sebe i pro ostatní“, vytvořený Skupinou ČEZ a Nadací ČEZ.

Vyhlášení výsledků České ceny za PR se letos opět uskutečnilo ve 27. patře budovy City Tower. Setkání, které již tradičně patří k vrcholným událostem oboru PR, se zúčastnilo přes 300 píáristů z celé republiky. Večerem provázel Ondřej Hejma.

V konkurenci 113 přihlášených projektů se absolutním vítězem stal projekt „EPP Pomáhej pohybem – sportuji pro sebe i pro ostatní“, vytvořený Skupinou ČEZ a Nadací ČEZ. Skupina ČEZ řešila, jak dát vědět o svých prospěšných aktivitách a darech a hlavně, jak do nich zapojit veřejnost tak, aby mohla rozhodovat o tom, koho zábavně, jednoduše a v souladu s trendy podpořit. A tak se zrodila “Epka“. Uživatelé mobilní aplikace, kterých je dnes přes 155 tisíc, svým pohybem sbírají body pro veřejně prospěšné projekty. Komu je přidělí, tomu Nadace ČEZ přispěje finančně.

Všechny kategorie 11. ročníku Ceny byly velmi dobře obsazené. V počtu přihlášek letos dominovaly agentury AMI Communications (46), PR.Konektor + Konektor Social (19), Bison & Rose (13), PRAM Cosulting (12), Native PR (12). Tyto agentury měly také nejvíce přihlášek proměněných v nominaci na shortlist. Nejvíce ocenění si nakonec odnesly agentury: AMI Communications (11), PR.Konektor + Konektor Social (5) a DARK SIDE (4).

Jan Kučmáš, předseda APRA, k oceněným projektům poznamenává: „Letošní ročník PR cen zdůraznil trend multioborového přístupu českého Public Relations. Soutěží stále více projektů, které překračují hranici tradičního PR, a tyto kampaně vítězí. Špičkové kampaně PR používají nejen práci s tradičními médii, ale sociální sítě a online komunikaci, reklamu, direkt marketing, event marketing a další disciplíny marketingové komunikace.“