• 20. 1. 2021

APRA otevírá již šestnáctý ročník oborové soutěže LEMUR. Pro soutěžící připravila 31 kategorií

Soutěžící mohou své projekty přihlašovat do kategorií rozčleněných do čtyř skupin: Komunikační disciplíny, Oborové kategorie, Komunikační nástroje a Řízení kampaní. Už v loňském roce se prostor pro soutěžní klání rozšířil z původních 22 na 31 kategorií. „Reagovali jsme na podněty soutěžících, hodnotitelů a také na vývoj oboru public relations. Soutěžní kategorie jsme upravili a rozšířili zejména v oblasti komunikačních nástrojů a osobností v PR,“ popisuje změny Michal Hoblík, člen výkonné rady APRA. „I letos tak například oceníme práci tiskových mluvčí, kteří získají speciální cenu v podkategorii tiskový mluvčí státní správy a tiskový mluvčí soukromého sektoru,“ doplňuje výčet kategorií Michal Hoblík. Mluvčí budou nominováni odbornou veřejností prostřednictvím nominačního formuláře a jejich kvality bude hodnotit porota složená ze zástupců médií a předních odborníků na PR a marketing.

Letošní novinkou v soutěži je partnerství s Českými centry, jejichž síť tvoří 25 poboček v zahraničí. Jejich prostřednictvím bude slavnostní předávání ocenění a vyhlášení výsledků přenášeno do zahraničí. „Posláním Českých center je prezentace naší země v zahraničí a oblast public-relations je tudíž hlavním předpokladem pro jeho naplnění. Partnerství s renomovanou českou soutěží LEMUR představuje logické propojení našich aktivit v této oblasti a věřím, že se nám tímto počinem podaří nastartovat úspěšnou spolupráci,“ uvedl Ondřej Černý, generální ředitel Českých center.

Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku soutěže je 21. března, výherci budou oceněni na slavnostním večeru, který proběhne 17. června.

Od pondělí 25. ledna budou otevřeny přihlášky na workshop Jak vyhrát Lemura. „Jeho účastníci budou mít možnost nakouknout pod pokličku nejzajímavějších loňských projektů, načerpat inspiraci a získat přehled o trendech v oboru,“ upřesňuje obsah workshopu Pavla Mudrochová, výkonná ředitelka APRA. „Dále se také dozvědí rady a tipy, jak správně zpracovat přihlášku, aby měl projekt co největší šanci na úspěch,“ doplňuje Pavla Mudrochová. Na workshopu se rovněž představí nejúspěšnější projekt soutěže Young Lions, kterou APRA podporuje a v loňském roce se stala i jejím partnerem. Workshop proběhne ve středu 24. února.

Partnery letošního ročníku jsou Česká centra, ForEvent, STEMMARK a Young Lions. Mediálními partnery se staly oborový časopis Marketing&Media a služba Protext ČTK. Veškeré informace o soutěži a uplynulých ročnících naleznete na webových stránkách soutěže. Další informace jsou dostupné i na FB profilu, Instagramu a Twitteru soutěže.

Informace pro média:
Pavla Mudrochová, výkonná ředitelka
mudrochova@apra.cz; +420 603 191 539
www.apra.cz