• 29. 1. 2024

Startuje 19. ročník České ceny za PR

Asociace public relations (APRA) právě otevřela 19. ročník oborové soutěže Česká cena za PR – Lemur seminářem pro soutěžící a praktickým manuálem. Finální uzávěrka je stanovena na 28.března. Včasní přihlašovatelé mohou využít zvýhodněné ceny pro Early Birds. Výsledky budou vyhlášeny 20. června v galerii DOX.
 
Právě dnes začal 19. ročník České ceny za PR, a to spuštěním nové verze webu s on-line systémem přihlašování. Od dnešního dne tedy mohou zadavatelé i agentury přihlašovat své projekty do celkem 24 kategorií. Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku soutěže je 28. března, do konce února platí možnost přihlásit projekty za zvýhodněnou cenu (Early Birds). Dnes také proběhne první akce letošního ročníku – online workshop pro všechny přihlašovatele.
 
Soutěžící mohou své projekty přihlašovat do kategorií rozčleněných do tří skupin: Komunikační disciplíny, Oborové kategorie a Komunikační nástroje. Za nejcennější se pokládá ocenění ve skupině Komunikační disciplíny, vítězové těchto kategorií kromě sošky Lemura získají zdarma přihlášku do prestižní mezinárodní soutěží SABRE Awards, která je partnerem České ceny za PR.
 
„Letos jsme do soutěže přidali novou kategorii, která ocení dlouhodobé budování reputace. Přihlášeny mohou být projekty, které se minimálně po dobu 3 let snažily o změnu reputace společnosti nebo posun vnímání značky a mají za sebou v tomto směru prokazatelné výsledky. Současně jsme pro všechny přihlašovatele připravili praktický manuál, jak správně napsat přihlášku do soutěže, který najdou na novém webu,“ říká Anna Balíčková, členka výkonné rady APRA, která za soutěž zodpovídá.
 
Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 20. června na galavečeru v holešovickém DOXu.  
 
I letos bude projekty posuzovat zhruba 60 největších odborníků na komunikaci, kteří budou rozděleni do 7 odborných porot. V čele každé poroty bude stát předseda z řad významných zadavatelů. 
 
Letos bude také, stejně jako v předchozích ročnících, vyhlášen absolutní vítěz ročníku napříč kategoriemi, který získá cenu Grand Prix. Na slavnostním večeru bude oceněna také PR osobnost roku. Na rozdíl od minulých let nepůjde o cenu za celoživotní přinos, ale za významný počin v loňském roce.
 
O vizuální identitu letošního ročníku se postarala agentura Boomerang, agentura Insighters zase zajistí komunikaci na sociálních sítích. Partnerem 19. ročníku je Marketing&Media.
 
Veškeré informace o soutěži a uplynulých ročnících naleznete na našich webových stránkách. Další aktuální informace jsou dostupné i na FB profilu nebo Instagramu soutěže.